Sold
Victoria Skye Star Waves Tower 1FLOOR 2FLAT D
Registration Number:17111700900090
|Transaction Date:08/11/2017
PRN:D3759883
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/13
PRICE
$13.48 M
Saleable Area
653sq.ft.
Buy $20,637 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 08/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
822
Walking toKai TakStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Muk Ning Street