Sold
Stanley Court House 25NO. 9HOUSE 25
Registration Number:09062201860033
|Transaction Date:29/05/2009
PRN:B9052650
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
PRICE
$33.5 M
Saleable Area
2,151sq.ft.
Buy $15,577 /sq.ft.
Gross Area
2,889sq.ft.
Buy $11,596 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 29/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
21 Block(s)
Total Units
21
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
9 Stanley Mound Road