Sold
Tak Yan Building (house) Stage 7FLOOR 1FLAT D
Registration Number:05090800880067
|Transaction Date:26/08/2005
PRN:A7780696
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$665 K
Saleable Area
375sq.ft.
Buy $1,775 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 26/08/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-05-1973-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
269
Walking toTsuen WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
333-335 Sha Tsui Road