Sold
Tak Yan Building (house) Stage 5FLOOR 3FLAT B
Registration Number:18022202210591
|Transaction Date:30/01/2018
PRN:A8206785
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
PRICE
$3.95 M
Saleable Area
445sq.ft.
Buy $8,885 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 30/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-05-1973-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
269
Walking toTsuen WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
333-335 Sha Tsui Road