Sold
Tak Yan Building (house) Stage 14FLOOR 3FLAT A
Registration Number:05110400330050
|Transaction Date:15/10/2005
PRN:A8069695
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$750 K
Saleable Area
456sq.ft.
Buy $1,643 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $1,364 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 15/10/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-05-1973-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
269
Walking toTsuen WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
333-335 Sha Tsui Road