Sold
Tak Yan Building (house) Stage 14FLOOR 5FLAT A
Registration Number:06091501570051
|Transaction Date:05/09/2006
PRN:A8069714
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$720 K
Gross Area
520sq.ft.
Buy $1,385 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 05/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-05-1973-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
269
Walking toTsuen WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
333-335 Sha Tsui Road