Sold
Shan Kwong Towers Stage 1FLOOR 7FLAT A
Registration Number:10031201470107
|Transaction Date:09/03/2010
PRN:B6318528
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$6.92 M
Saleable Area
682sq.ft.
Buy $10,140 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $8,141 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 09/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-01-1976-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
180
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-24 Shan Kwong Road