Sold
Shan Kwong Towers Stage 1FLOOR 7FLAT A
Registration Number:08440471
|Transaction Date:29/06/2001
PRN:B6318528
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IsabellaChan陳曉茵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-407768)
PRICE
$2.82 M
Saleable Area
682sq.ft.
Buy $4,132 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $3,318 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 29/06/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-01-1976-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
180
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-24 Shan Kwong Road