Sold
St. Barths Phase 2 Crown Of St Barths Jasmine Avenue House 9NO. 9JASMINE AVENUE HOUSE 9
Registration Number:20022401550115
|Transaction Date:23/01/2020
PRN:D3991561
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WilliamYuen袁鑑深
ACCOUNT MANAGER(S-166237)
Sold

1/4
PRICE
$64.18 M
Saleable Area
2,143sq.ft.
Buy $29,948 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 23/01/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-12
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
420
Walking toWu Kai ShaStation
13 Min(s)
Address/ Area
9 Yiu Sha Road