Sold
St. Barths Phase 2 Crown Of St Barths Plumeria Avenue House 1NO. 9PLUMERIA AVENUE HOUSE 1
Registration Number:23111001280062
|Transaction Date:30/10/2023
PRN:D3991923
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SukiLau劉顥雪
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-585925)
Sold

1/4
PRICE
$81.3 M
Saleable Area
3,080sq.ft.
Buy $26,400 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 30/10/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-12
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
420
Walking toWu Kai ShaStation
13 Min(s)
Address/ Area
9 Yiu Sha Road