Sold
St. Barths Phase 2 Crown Of St Barths Plumeria Avenue House 5NO. 9PLUMERIA AVENUE HOUSE 5
Registration Number:23102700950031
|Transaction Date:16/10/2023
PRN:D3991951
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyLeung梁國華
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-635589)
Sold

1/4
PRICE
$69.5 M
Saleable Area
3,075sq.ft.
Buy $22,600 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 16/10/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-12
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
420
Walking toWu Kai ShaStation
13 Min(s)
Address/ Area
9 Yiu Sha Road