Sold
Springdale Garden Block 3FLOOR 3FLAT A
Registration Number:06052700210010
|Transaction Date:03/05/2006
PRN:B1749994
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyCheung張錦亮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102501)
PRICE
$4.62 M
Saleable Area
1,090sq.ft.
Buy $4,237 /sq.ft.
Gross Area
1,338sq.ft.
Buy $3,453 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 03/05/2006
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
21
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
101 Sam Mun Tsai Road