Sold
South Bay TowersFLOOR 19FLAT B
Registration Number:12051401650064
|Transaction Date:27/04/2012
PRN:B5780452
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$51 M
Saleable Area
2,143sq.ft.
Buy $23,797 /sq.ft.
Gross Area
2,738sq.ft.
Buy $18,627 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 27/04/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
99
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
59 South Bay Road