Sold
South Bay TowersFLOOR 24FLAT A
Registration Number:05070700290015
|Transaction Date:22/06/2005
PRN:B7795103
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$11.9 M
Saleable Area
1,112sq.ft.
Buy $10,702 /sq.ft.
Gross Area
1,433sq.ft.
Buy $8,304 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 22/06/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
99
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
59 South Bay Road