Sold
South Bay TowersFLOOR 9FLAT D
Registration Number:05062400490281
|Transaction Date:26/05/2005
PRN:B9043112
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/2
PRICE
$10.18 M
Saleable Area
1,112sq.ft.
Buy $9,155 /sq.ft.
Gross Area
1,433sq.ft.
Buy $7,104 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 26/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
99
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
59 South Bay Road