Sold
Siu Hong Court Siu Yin House (block A)FLOOR 6FLAT 1
Registration Number:21042701500066
|Transaction Date:20/04/2021
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
Sold

1/9
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
534sq.ft.
Buy $9,552 /sq.ft.
Gross Area
617sq.ft.
Buy $8,266 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 20/04/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road