Sold
Siu Hong Court Siu Shun House (block K)FLOOR 4FLAT 7
Registration Number:20042301990045
|Transaction Date:30/03/2020
PRN:B0190979
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$4.53 M
Saleable Area
467sq.ft.
Buy $9,697 /sq.ft.
Gross Area
567sq.ft.
Buy $7,989 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 30/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road