Sold
Siu Hong Court Siu Shun House (block K)FLOOR 18FLAT 4
Registration Number:14092402190134
|Transaction Date:05/09/2014
PRN:B0190301
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
483sq.ft.
Buy $6,725 /sq.ft.
Gross Area
587sq.ft.
Buy $5,537 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 05/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road