Sold
Siu Hong Court Siu Shun House (block K)FLOOR 9FLAT 4
Registration Number:23051502060057
|Transaction Date:05/05/2023
PRN:B0190420
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$4.27 M
Saleable Area
483sq.ft.
Buy $8,835 /sq.ft.
Gross Area
587sq.ft.
Buy $7,274 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 05/05/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road