Sold
Siu Pong CourtFLOOR 20FLAT 10
Registration Number:19112600880034
|Transaction Date:19/11/2019
PRN:B0304891
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

LamLeung梁連妹
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-046684)
PRICE
$5.35 M
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $9,449 /sq.ft.
Gross Area
748sq.ft.
Buy $7,152 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 19/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road