Sold
Siu Pong CourtFLOOR 34FLAT 11
Registration Number:11111101920047
|Transaction Date:03/11/2011
PRN:B0305193
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$1.33 M
Saleable Area
376sq.ft.
Buy $3,540 /sq.ft.
Gross Area
496sq.ft.
Buy $2,681 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 03/11/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road