Sold
Siu Pong CourtFLOOR 7FLAT 16
Registration Number:15062500640151
|Transaction Date:01/06/2015
PRN:B0306153
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$2.1 M
Saleable Area
375sq.ft.
Buy $5,606 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $4,251 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 01/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road