Sold
Siu Pong CourtFLOOR 34FLAT 15
Registration Number:01000987
|Transaction Date:26/07/2001
PRN:B0306004
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$745 K
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $1,316 /sq.ft.
Gross Area
748sq.ft.
Buy $996 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 26/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road