Sold
Siu Pong CourtFLOOR 31FLAT 1
Registration Number:00949130
|Transaction Date:05/04/2000
PRN:B8328144
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

LamLeung梁連妹
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-046684)
PRICE
$818 K
Saleable Area
443sq.ft.
Buy $1,845 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $1,398 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 05/04/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road