Sold
Siu Pong CourtFLOOR 19FLAT 12
Registration Number:08080500380067
|Transaction Date:22/07/2008
PRN:B8328168
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$888 K
Saleable Area
443sq.ft.
Buy $2,002 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $1,518 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 22/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road