Sold
Siu Pong CourtFLOOR 33FLAT 17
Registration Number:10070901770021
|Transaction Date:28/06/2010
PRN:B0306334
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$900 K
Saleable Area
385sq.ft.
Buy $2,336 /sq.ft.
Gross Area
509sq.ft.
Buy $1,768 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 28/06/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road