Sold
Siu Pong CourtFLOOR 24FLAT 11
Registration Number:24073000340053
|Transaction Date:15/07/2024
PRN:B5642499
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
Sold

7/7
PRICE
$2.57 M
Saleable Area
376sq.ft.
Buy $6,841 /sq.ft.
Gross Area
496sq.ft.
Buy $5,181 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 15/07/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Tin King Road