Sold
Siu Hong Court Siu Ping House (block N)FLOOR 14FLAT 6
Registration Number:21071400410046
|Transaction Date:02/07/2021
PRN:B8661737
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$5.04 M
Saleable Area
431sq.ft.
Buy $11,706 /sq.ft.
Gross Area
522sq.ft.
Buy $9,655 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 02/07/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road