Sold
Siu Lung CourtFLOOR 19FLAT 4
Registration Number:07091401820203
|Transaction Date:28/08/2007
PRN:C0030688
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$974 K
Gross Area
750sq.ft.
Buy $1,299 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 28/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Tin King Road