Sold
Siu Lung CourtFLOOR 22FLAT 9
Registration Number:17071001520025
|Transaction Date:20/06/2017
PRN:B5642457
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $7,683 /sq.ft.
Gross Area
750sq.ft.
Buy $5,800 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 20/06/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Tin King Road