Sold
Siu Lung CourtFLOOR 14FLAT 3
Registration Number:20020601590020
|Transaction Date:14/01/2020
PRN:B7347954
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$4.25 M
Saleable Area
375sq.ft.
Buy $11,346 /sq.ft.
Gross Area
496sq.ft.
Buy $8,569 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 14/01/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Tin King Road