Sold
Siu Lung CourtFLOOR 19FLAT 8
Registration Number:15091500490159
|Transaction Date:04/09/2015
PRN:B4662017
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$3.07 M
Saleable Area
376sq.ft.
Buy $8,172 /sq.ft.
Gross Area
497sq.ft.
Buy $6,177 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 04/09/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Tin King Road