Sold
Siu Lung CourtFLOOR 12FLAT 15
Registration Number:08041600380232
|Transaction Date:17/03/2008
PRN:B0302034
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$650 K
Saleable Area
375sq.ft.
Buy $1,735 /sq.ft.
Gross Area
496sq.ft.
Buy $1,310 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 17/03/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Tin King Road