Sold
Siu Hong Court Siu Kei House (block R)FLOOR 2FLAT 4
Registration Number:12033001400219
|Transaction Date:23/03/2012
PRN:C0017958
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$1.6 M
Saleable Area
483sq.ft.
Buy $3,311 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $2,744 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 23/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road