Sold
Siu Fung CourtFLOOR 7FLAT D
Registration Number:09123100010120
|Transaction Date:23/12/2009
PRN:A6552379
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyHu胡琴鳳
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-290367)
Sold

1/1
PRICE
$1.48 M
Saleable Area
278sq.ft.
Buy $5,329 /sq.ft.
Gross Area
392sq.ft.
Buy $3,776 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 23/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toTo Kwa WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
98 Tam Kung Road