Sold
Siu Fung CourtFLOOR 13FLAT B
Registration Number:14072902120019
|Transaction Date:21/07/2014
PRN:B4196410
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
297sq.ft.
Buy $10,940 /sq.ft.
Gross Area
429sq.ft.
Buy $7,576 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 21/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toTo Kwa WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
98 Tam Kung Road