Sold
Siu Fung CourtFLOOR 4FLAT D
Registration Number:13032101480038
|Transaction Date:07/03/2013
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$2.8 M
Saleable Area
278sq.ft.
Buy $10,082 /sq.ft.
Gross Area
392sq.ft.
Buy $7,143 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 07/03/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toTo Kwa WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
98 Tam Kung Road