Sold
Siu Fung CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:17111001220038
|Transaction Date:31/10/2017
PRN:A6552204
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlfredTsang曾潤南
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-376904)
Sold

1/1
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
297sq.ft.
Buy $14,642 /sq.ft.
Gross Area
429sq.ft.
Buy $10,140 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 31/10/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toTo Kwa WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
98 Tam Kung Road