Sold
Siu Fung CourtFLOOR 8FLAT F
Registration Number:25101600180255
|Transaction Date:26/09/2025
PRN:A6552540
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/1
PRICE
$3.35 M
Saleable Area
262sq.ft.
Buy $12,808 /sq.ft.
Gross Area
377sq.ft.
Buy $8,886 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 26/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking toTo Kwa WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
98 Tam Kung Road