Sold
Siu Hong Court Siu Chun House (block C)FLOOR 22FLAT 7
Registration Number:20083101080111
|Transaction Date:21/08/2020
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$4.72 M
Saleable Area
455sq.ft.
Buy $10,366 /sq.ft.
Gross Area
526sq.ft.
Buy $8,973 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 21/08/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road