Sold
Siu Hong Court Siu Cheong House (block L)FLOOR 8FLAT 3
Registration Number:20031701430158
|Transaction Date:13/03/2020
PRN:B4648466
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$4.22 M
Saleable Area
467sq.ft.
Buy $9,033 /sq.ft.
Gross Area
567sq.ft.
Buy $7,443 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 13/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road