Sold
Siu Hong Court Siu Cheong House (block L)FLOOR 6FLAT 4
Registration Number:18041800860145
|Transaction Date:06/04/2018
PRN:B0191947
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$4.95 M
Saleable Area
483sq.ft.
Buy $10,242 /sq.ft.
Gross Area
587sq.ft.
Buy $8,433 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 06/04/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-08-1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
4,676
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2-22 Siu Hong Road