Sold
Siu Cheong BuildingFLOOR 8FLAT A
Registration Number:15021800700119
|Transaction Date:21/01/2015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$2.7 M
Saleable Area
255sq.ft.
Buy $10,584 /sq.ft.
Gross Area
356sq.ft.
Buy $7,584 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 21/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
54
Walking toSham Shui PoStation
4 Min(s)
Address/ Area
70-76 Nam Cheong Street