Sold
Siu Cheong BuildingFLOOR 9FLAT B
Registration Number:16012901230025
|Transaction Date:04/01/2016
PRN:A5486882
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EmmaWong王茹
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-468249)
Sold

1/1
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
260sq.ft.
Buy $11,901 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $8,493 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 04/01/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
54
Walking toSham Shui PoStation
4 Min(s)
Address/ Area
70-76 Nam Cheong Street