Sold
Sierra Sea Phase 1a (2) Aqua Avenue Tower 5FLOOR 29FLAT C
Registration Number:26041701730125
|Transaction Date:10/04/2026
PRN:D6378796
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$6.9 M
Saleable Area
436sq.ft.
Buy $15,826 /sq.ft.
Building Age
< 1 Year
Transaction Date: 10/04/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2025-05-2026-11
No. of Phases
4 Phase(s)
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
3,077
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Hoi Ying Road