Sold
Shun Chi Court Shun Ying House (block C)FLOOR 8FLAT 4
Registration Number:09042402430021
|Transaction Date:15/04/2009
PRN:B6838394
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

LindaWan溫才蓮
ACCOUNT MANAGER(S-306488)
Sold

1/1
PRICE
$1.31 M
Saleable Area
446sq.ft.
Buy $2,940 /sq.ft.
Gross Area
528sq.ft.
Buy $2,481 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 15/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-12-1982-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
1,539
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Shun Chi Street