Sold
Shun Chi Court Shun Ying House (block C)FLOOR 9FLAT 2
Registration Number:12073101020261
|Transaction Date:06/07/2012
PRN:B4157562
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
560sq.ft.
Buy $4,252 /sq.ft.
Gross Area
663sq.ft.
Buy $3,590 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 06/07/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-12-1982-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
1,539
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Shun Chi Street