Sold
Shun Chi Court Shun Mei House (block D)FLOOR 6FLAT 9
Registration Number:09133218
|Transaction Date:02/02/2004
PRN:A6237220
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
Sold

1/1
PRICE
$970 K
Saleable Area
560sq.ft.
Buy $1,733 /sq.ft.
Gross Area
663sq.ft.
Buy $1,463 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 02/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-12-1982-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
1,539
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Shun Chi Street