Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 7FLAT G
Registration Number:22011100240012
|Transaction Date:30/12/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
381sq.ft.
Buy $12,728 /sq.ft.
Gross Area
478sq.ft.
Buy $10,146 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 30/12/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North