Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 18FLAT B
Registration Number:09033100060108
|Transaction Date:19/03/2009
PRN:B0855781
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$988 K
Saleable Area
357sq.ft.
Buy $2,765 /sq.ft.
Gross Area
461sq.ft.
Buy $2,143 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 19/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North